Mladí hasiči Soutěže Kalendář soutěží Stanování

Stanování

Mlýnky  -  Šohajka  2015

DSC_0687.JPG, 113kB DSC_0397.JPG, 70kB

Dne 5. 7. – 11. 7. 2015 jsme se zúčastnili Letního soustředění na chatě Šohajka.

Rádi bychom poděkovali těm, kteří nám pomohli tábor připravit a hlavně kuchařkám.

Děkujeme a budeme se těšit zase za rok.

Mlýnky  -  Šohajka  2014

DSC_0844.JPG, 78kB DSC_0885.JPG, 101kB

Dne 6. 7. – 12. 7. 2014 jsme se zúčastnili Letního soustředění na chatě Šohajka.
Bylo nás kolem 30 účastníků a moc jsme si to užívali. Jako každoročně nás neminula bouřka ani déšť, ale pěkného počasí jsme se taky dočkali a tak jsme jej využili na koupání, výlety, hledání pokladu a spoustu dalších aktivit.

Děkujeme a budeme se těšit zase za rok.

Mlýnky  -  Šohajka  6.7. -  13.7. 2013

DSC_0917.JPG, 101kB DSC_0646.JPG, 126kB

Tak jako každoročně, tak i letos, jsme uspořádali Letní Soustředění Mlýnky 2013. Jako obvykle jsme stanovali ve svých stanech a dokonce nám vyšlo i počasí, za které jsme byli rádi. Dětem jsme mohli uspořádat spoustu hasičských soutěží, her, sportovních aktivit a mnoho dalšího. Letošního soustředění se zúčastnilo zhruba 40 účastníků.
        Děkujeme všem kdo se podílel na přípravě táboru.

Mlýnky  -  Šohajka  8.7. -  14.7. 2012

DSC_0753.JPG, 59kB DSC_0026.JPG, 75kB

Tak jako každoročně jsme se zúčastnily hasického táboru, bylo nás kolem padesáti. Každý den pro nás byly přichastány hasické disciplíny, branný závod a mnohé další.
        Děkujeme všem kdo se podílel na přípravě táboru.

Mlýnky  -  Šohajka  10.7. -  16.7. 2011

10-16_7_11087.jpg, 45kB 10-16_7_11247.jpg, 43kB

Tak jako každoročně, i letos jsme uspořádali pro naše mladé hasiče letní stanové soustředění. Po několikaletém konání na přelomu července a srpna, jsme se rozhodli změnit termín. Letos se soustředění konalo od 10. – 16.7.2011. Tento termín se ukázal prozatím jako správný, neboť se vydařilo počasí a konečně jsme se mohli koupat téměř celý týden.
        Letošního soustředění se zúčastnilo 67 lidí, ať už drobotiny nebo velkých. A jak už bývá zvykem, tak jednou za dva roky k nám jezdí naši kamarádi hasiči z kraje Nordfriesland (Německa) a města Hörby (Švédska). Naši hosté zavítali na HZS JmK Hodonín a poté rovnou do centra města Hodonín. Také na centrum Strážnice si našli čas v našem nabitém programu. Ze všeho byli nadšeni a spokojení.
        Spokojena byla také naše drobotina a nejen ta. Byly prováděny různé hry a hasičské dovednosti, za což byli ti nejlepší později odměňováni. Tentokrát nechyběla ani více či méně oblíbená „stezka odvahy“, která se uskutečnila večer při mírném dešti a s originalitou vzdálenějších blesků. Nechyběl ani výlet na rozhlednu Travičná a občerstvení na „Kiosku“. Samozřejmostí byl i závěrečný špekáčkový táborák, který ukončil letošní soustředění a všichni se těší na příští. Poslední den ráno jsme se rozloučili se zahraničními kamarády a popřáli jim šťastnou cestu domů.
        Poděkování patří všem, co se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě a zejména pak kuchařkám za velmi chutné jídlo!!!!!!
        Takže závěrem jenom říct, kéž by každé stanování bylo takto zdařilé (po všech stránkách)!!!

Mlýnky  -  Šohajka  25.7. -  31.7. 2010

25-31_7_094.jpg, 78kB 25-31_7_048.jpg, 89kB

Mlýnky  -  Šohajka  26.7. -  1.8. 2009

Tak jako každoročně, tak i letos jsme uspořádali pro naši hasičskou drobotinu letní stanové soustředění.
        Už několikátý rok se koná na louce v blízkosti chaty Šohajka, kde máme veškeré zázemí, ale i v případě nepřízně počasí možnost noclehu pro několik lidí. Tentokrát, a musím podotknout, že tomu už dlouho nebylo, vyšlo úplně super počasí. Snad jen den před příjezdem byl trochu zdramatizován deštěm a s tím spojenými problémy hlavně s příjezdovou cestou.
        Jednou z dalších zvláštností letošního kempu byla také účast – patřila asi mezi největší, počet lidí bezmála dosáhl 100. Přesněji to bylo 99 lidí, ať už malých, velkých či kuchařek. Všichni tam byli svým způsobem důležití. Tento počet byl ovšem dosažen také díky mezinárodní účasti z Německa a Švédska. Přestože Švédsko přijelo pouze v zastoupení několika členů, Německo přijelo v rekordním počtu 44 osob.
        I v tomto velkém počtu se prováděli různé hry a praktické hasičské dovednosti, za což byli odměňováni. Naši hosté byli přivítáni místostarostkou na radnici ve Strážnici, zavítali na HZS JmK Hodonín a poté rovnou do centra města Hodonín. Také na centrum Strážnice si našli čas v našem nabitém programu. Ze všeho byli nadšeni a spokojení. Zahraniční kolegové se už teď těší na další ročník(obvykle je pořádán jednou za dva roky s mezinárodní účastí), jako snad i naši mladí hasiči, kteří to mají za celoroční práci a snažení na soutěžích.
        Takže závěrem jenom říct, kéž by každé stanování bylo takto zdařilé(po všech stránkách)!!! Vzhůru do dalšího ročníku soutěží 2009/10, po němž může následovat další kemp MLÝNKY 2010.

531_7_0919.jpg, 48kB 127_7_0917.jpg, 84kB

Poděkování za sponzorské ceny do soutěží  –  Zahrádkářské centrum Michna a syn , Cyklo Mráková , Elektra Lžičař ,  SOŠ Strážnice , Pneu Plus , Moravostav Brno , Česká spořitelna

Mlýnky  -  Šohajka  12.7. -  19.7. 2008

12_7_0823.jpg, 77kB 12_7_0809.jpg, 85kB